Výhody členství v Alpenvereinu


AV2024

ČLENSTVÍ PRO ROK 2024 LZE ZAKOUPIT JIŽ OD 1.9.2023

I pro rok 2024 zůstává zachováno zvýhodnění pro nové členy ÖAV. Platí, že každý takový zájemce o členství na rok 2024 se může stát členem již od 1. 9. 2023 s tím, že veškeré výhody tohoto členství (přehled výhod najdete níže na této stránce) platí již od okamžiku úhrady členských poplatků platných pro rok 2024, tj. již v průběhu září, října, listopadu či prosince roku 2023. Výhody spojené s tímto členstvím se mu tedy prodlužují o příslušný počet měsíců či týdnů v roce 2023. Výhody členství můžete tedy při úhradě členství využívat nikoliv pouze po dobu 12 resp. 13 měsíců, ale po dobu 16 resp. 17 měsíců.
On-line registrační systém ALPENVEREIN.CZ umožňuje non-stop registraci kdykoliv a kdekoliv. Informace o členství i o členských příspěvcích najdete zde.


SLEVY NA CHATÁCH

Výrazné slevy při ubytování na všech chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu (ca 13€ za noc). Dále slevy i na dalších 1300 chatách ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Itálii, Slovinsku a Španělsku.
Seznam chat rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu najdete na www.alpenverein.at.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.


POJIŠTĚNÍ VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT (Alpenverein Weltweit Service)

Celosvětově platné pojištění pro členy Alpského klubu Alpenverein je neoddělitelnou součástí členství, tento systém pojištění zajišťuje pojistnou ochranu pro všechny členy ÖAV při úrazech ve volném čase.
Detailní informace o pojištění najdete na www.alpenverein.cz/pojisteni/.
Tato výhoda platí pro všechny členy Alpenvereinu, bez ohledu na sekci, ve které jsou registrováni.


VÝHODNÉ ČLENSTVÍ PRO RODINY - DĚTI ZDARMA

Při rodinném členství platí členské poplatky pouze rodiče nebo rodič. Členství zdarma získávají děti či studující mládež do věku 27 let. Všechny výhody členství platí i pro neplatící členy rodiny, každý člen rodiny obdrží svůj průkaz.


NÁSLEDUJÍCÍ VÝHODY PLATÍ POUZE PRO ČLENY ALPENVEREIN.CZ

Pouze členům naší sekce, kteří jsou registrovaní přes www.alpenverein.cz (nebo naše partnery), nabízíme následující exklusivní výhody:


SLEVA NA VSTUPNÉ NA MFA PRAHA 2023

Každý člen ALPENVEREIN.CZ, který má zároveň uhrazené členství v Alpenvereinu na rok 2024 (sekce Austria), získává slevu na vstupné na Mezinárodní festival alpinismu Praha 2023, který se koná v temínu 24. - 26.11.2023.

MFA2023


ZDARMA UBYTOVÁNÍ NA 18 HORSKÝCH CHATÁCH V ALPÁCH

Každý člen ALPENVEREIN.CZ získává zdarma ubytovací kupon (GUTSCHEIN) na letní sezonu 2024 (platnost do 30. 9. 2024) na jedno přenocování na 18 chatách sekce Austria. Seznam chat i slevové kupony jsou součástí katalogu Alpenverein 2024.
Kupon je platný pouze s platným průkazem ÖAV.
Horské chaty akceptují pouze originální poukazy, které jsou součástí katalogu Alpský klub alpenverein.cz 2024.
Katalogy resp. poukazy jsou k vyzvednutí v centrále alpenverein.cz v Praze 5, rádi také zašleme poštou.

chaty poukazy


RYCHLÉ VYŘÍZENÍ ČLENSTVÍ

Pokud pospícháte a nemáte čas či chuť se u nás zastavit osobně, nabízíme všem možnost registrovat se v klidu přes náš registrační formulář. Platit můžete převodem nebo kartou. Při platbě kartou přes internet obdržíte provizorní průkaz okamžitě po úspěšné transakci. Platba kartou je u nás zdarma.
Bližší informace o možnostech registrace a platby najdete také na www.alpenverein.cz/uhrada-clenstvi.


POMOC PŘI LIKVIDACI POJISTNÉ UDÁLOSTI

Máme více jak 20-ti leté zkušenosti s likvidacemi pojistných událostí našich členů. Našim členům poradíme s postupem při hlášení o škodné události.
Obecné informace o tom, co a jak udělat při a po nehodě najdete na www.alpenverein.cz/nehoda-a-pojistna-udalost/.


SLEVA NA PRODUKTY SWAROVSKI OPTIK

Od 1. dubna 2020 platí exklusivně pro členy ALPENVEREIN.CZ sleva na všechny produkty SWAROVSKI OPTIK ve výši 10% v prodejně Centrum Foto Škoda, Vodičkova 37, Praha po předložení platného průkazu Alpenverein 2020. Slevu můžete rovněž uplatnit i na e-shopu www.fotoskoda.cz se slevovým kódem SWA2020.

logo Swarovski optik


SLEVA 10 % V PRODEJNĚ ICEBREAKER A NA MERINOOBCHOD.CZ

Sleva 10 % v prodejně Icebreaker Jungmannova 31/23, Praha 1 (bývalá prodejna map a průvodců KIWI) a na www.merinoobchod.cz. Na prodejně platí sleva po předložení platného průkazu AV sekce Austria, na e-shopu prosím použijte slevový kód AV23. Platí i na zlevněné zboží.

logo Icebreakerlogo IcebreakerSLEVA 5 % V PŮJČOVNĚ ANYRENT.CZ

Online půjčovna sportovního vybavení pro léto a zimu na stránkách ANYRENT.CZ poskytuje 5% slevu na půjčovné pro všechny členy Alpenverein při uplatnění slevového kódu: AVANYRENT2023.

logo anyrentSLEVY V OBCHODECH BĚŽ.CZ, ALPINTREK.CZ a KNIHYNAHORY.CZ

S kódem "alpenverein.cz" získejte následující slevy:
500 Kč na trekové a běžecké boty Salomon, Altra, INOV-8, Dynafit, Saucony, AKU na běž.cz
500 Kč na běžecké vesty a batohy na běž.cz
20% na trekové boty italské značky AKU na Alpitrek.cz
20% na trekové hole FIZAN na Alpitrek.cz
20% na větrovky a peřovky Mac in Sac na Alpitrek.cz
20% na předplatné časopisů Svět outdooru, Svět běhu, Travel Life a Pádler
20% na vstupenky na Festival OBZORY
20% na vstupenky na přednášky v Klubu cestovatelů
VŠE PLATÍ I NA ZLEVNĚNÉ ZBOŽÍSOUTĚŽ ZÍSKEJTE NOVÉHO ČLENA DO ŘAD ALPENVEREINU

Každý stávající člen AV, který přivede do řad ALPENVEREIN.CZ nové zájemce, získává zajímavé odměny – precizní mapy alpských oblastí produkce AV, slevové kupony pro nákup v prodejnách SPORTLER v Rakousku a v Itálii. Informace o soutěži jsou uvedeny na www.alpenverein.cz/soutez/.


ZVÝHODNĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU lidé&HORY

Členové ALPENVEREIN.CZ, stejně tak jako členové KČT nebo ČHS s adresou v ČR si mohou objednat celoroční předplatné časopisu lidé&HORY se slevou.
Na rok 2024 budou ceny lidé&HORY následující: Jednotlivá čísla 99 Kč, celoroční předplatné (6 čísel) 594 Kč, celoroční předplatné pro členy KČT a ČHS 450 Kč. Celoroční předplatné pro členy ALPENVEREIN.CZ 300 Kč.

lideahorySLEVA 5% U CK ALPY PŘI LETNÍCH I ZIMNÍCH POBYTECH

Každý člen registrovaný u ALPENVEREIN.CZ získává u CK ALPY www.alpy.cz slevu na zájezd nebo pobyt v Rakousku, v Itálii, ve Švýcarsku či ve Slovinsku.


SLEVY AŽ 15% NA KLUBOVÉ AKCE S ČASOPISEM lidé&HORY

Každý člen registrovaný u ALPENVEREIN.CZ získává slevu až 15% při účasti na Klubových akcích vypsaných v katalogu Alpy 2020, které organizuje a zajišťuje CK ALPY ve spolupráci s časopisem lidé&HORY. Detailní programy najdete na www.alpy.cz/alpsky-klub.


SLEVA 12 % PŘI NÁKUPU MAP A PRŮVODCŮ V PRODEJNĚ MAPIS

Sleva platí pro nákup jakéhokoli průvodce, mapy, globusu, či nástěnné mapy ve specializované prodejně map a průvodců MAPIS, Štefánikova 63, 150 00 Praha 5, www.mapis.cz. Sleva neplatí pro e-shop.

mapis


SLEVY 5% PŘI NÁKUPU MAP A PRŮVODCŮ NA E-SHOPU ALPY

Každý člen Alpenvereinu registrovaný přes alpenverein.cz získává slevu 5% při nákupu širokého sortimentu map a průvodců na e-shopu Alpy shop.alpy.cz.


SLEVA 10 % V PRODEJNÁCH HUDY

Každý člen Alpenvereinu registrovaný přes alpenverein.cz získává slevu 10% při nákupu v prodejnách HUDY, www.hudy.cz.

hudy


SLEVA 7 % V PRODEJNÁCH ROCKPOINT

Každý člen Alpenvereinu registrovaný přes alpenverein.cz získává slevu 7% při nákupu v prodejnách RockPoint, www.rockpoint.cz.

rockpoint


SLEVA 10 % PŘI UBYTOVÁNÍ VE 100 UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍCH V HORSKÝCH VESNIČKÁCH BERGSTEIGERDÖRFER

Jedná se o lokality, které jsou součástí projektu rakouského Alpenvereinu nazvaného Horolezecké vesničky – Bergsteigerdörfer. Seznam vesniček, které se nacházejí v Rakousku, Německu a Slovinsku, najdete http://www.bergsteigerdoerfer.at/ (více také v příloze časopisu lidé&HORY č.2/2014).

bergsteigerdorfer


ZAPŮJČENÍ SNĚŽNIC PRO ČLENY ALPENVEREIN.CZ

Již od roku 2014 nabízíme našim členům ve spolupráci s rakouskou firmou Koch alpin GmbH možnost zapůjčení sněžnic TUBBS-Flex Alp, které jsou vhodné i do velmi strmých či zaledněných terénů. Za zapůjčení na víkend (čt/pá-po) bude vybírán poplatek 150 Kč. Poplatek za zapůjčení na delší dobu po domluvě. Při zapůjčení je nutné složit kauci ve výši 1.000 Kč v hotovosti.
Rezervace předem telefonicky či po mailu nutná!

sneznice.jpg
sneznice.jpg

ZAPŮJČENÍ UNIVERZÁLNÍHO KLÍČE OD WINTERRAUM

Všichni členové naší sekce si mohou zapůjčit univerzální klíč (AV-Schloss) od zimních prostor (Winterraum) na horských chatách v Alpách, které jsou ve správě některé ze sekcí Alpenvereinu.
Vratná záloha 2.000 Kč (pouze v hotovosti), půjčovné do týdne zdarma, na delší dobu po domluvě.
Klíče doporučujeme rezervovat předem (možno tel. nebo mailem), máme je k dispozici v omezeném množství.
Před vypůjčením nebo rezervací doporučujeme prověřit si, zda je klíč potřeba.
Klíč půjčujeme výhradně členům Alpenvereinu, kteří jsou členy naší sekce (registrováni přes www.alpenverein.cz).
Seznam chat najdete na www.alpenverein.at.