Svaz

Rakouský horský svaz - Österreichischer Alpenverein

logo ÖAV

ve zkratce ÖAV nebo také AV - sdružuje všechny zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti i rodiny. Je to sdružení dobrovolné, každý se stává členem tohoto svazu na základě svého dobrovolného rozhodnutí.

Alpenverein je největší sportovní svaz v Rakousku, spravuje a ošetřuje 26 000 km horských cest a chodníků. Nabízí širokou paletu outdoorových a horských aktivit, stará se o více než 1000 oddílů dětí a mládeže.

Pro členy Alpenvereinu je k dispozici rozsáhlý systém vzdělávání a kurzů.

Součástí členství je i pojištění volnočasových aktivit.

Rakouský horský svaz (Österreichischer Alpenverein) má 200 sekcí. V Česku resp. Československu začala členství v Alpenvereinu nabízet společnost ALPY již v roce 1991. Členové Alpenvereinu, kteří se registrují přes alpenverein.cz, se stanou členem sekce Praha-Innsbruck (č. 608). Exklusivně pro naše členy nabízíme mnoho výhod a bonifikací.

Mezi výhody členství v Alpenvereinu patří slevy na horských chatách v Alpách, nebo pojištění volnočasových aktivit. Členům registrovaným přes alpenverein.cz pak nabízíme mnoho dalších výhod (rychlé vyřízení členství, slevy při nákupu v outdoorových prodejnách, zdarma ubytování na 3 horských chatách v Rakousku či pomoc při likvidaci pojistné události).