Mezinárodní festival alpinismu

Festival (dříve pod názvem Smíchovský festival Alpinismu) navazuje na dlouholetou tradici setkání českých členů Alpenvereinu - tato setkání probíhala od roku 1991 v různých místech republiky (Lysá n.L., Jablonec, Most, České Budějovice, Tábor, Plzeň, Praha, Chomutov a jinde). V roce 2004 se Smíchovský festival alpinismu poprvé uskutečnil jako mezinárodní akce. Festival proběhl za účasti mnoha osobností alpinismu a legend horolezectví v Paláci Cinema obchodním centru Smíchov (dnešní Tesco).
Od roku 2005 probíhá Festival až na několik výjimek v prostorách Národního domu na Smíchově každoročně vždy koncem listopadu.
V minulých letech se Festivalu osobně zúčastnily takové hvězdy světového alpinismu, jako jsou Peter Habeler, Rainhold Messner, Heinz Zak, David Lama, Alex Huber, Gerlinde Kaltenbrunner, Adam Ondra, Radek Jaroš, Marek Holeček, Viki Grošelj a mnoho dalších.