ALPY EXTREM TEAM

Lucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš – nově pod křídly ALPY EXTREM TEAMU

Společnost ALPY spol. s r. o. a odborný alpinistický časopis lidé&HORY nabídly nejlepším českým horolezcům členství v ALPY EXTREME TEAMU. Členství spojené s finanční i mediální podporou přijali: Lucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš. Tento nový a svým způsobem ojedinělý projekt je zaměřen na podporu a další zviditelnění českého horolezectví a alpinismu u nás doma, ale i na mezinárodní úrovni.

Jednatel společnosti ALPY Ladislav Jirásko zahajuje tiskovou konferenci
Jednatel společnosti ALPY Ladislav Jirásko zahajuje tiskovou konferenci

Členové ALPY EXTREM TEAMU budou vedle finanční podpory využívat všech výhod spojených se členstvím v Alpském klubu – Alpenvereinu Praha. Jejich sportovní úspěchy budou zveřejňovány v časopise lidé&HORY i na portálech Lideahory.cz a Alpenverein.cz. České horolezectví budou členové ALPY EXTREM TEAMU prezentovat na významných domácích i zahraničních akcích, mezi které vedle závodů budou patřit i nejrůznější prestižní veletrhy, fóra a festivaly – včetně Mezinárodního festivalu alpinismu v Praze.

Zleva: D. Polman, A. Ondra, L. Jirásko a L. Hrozová
Zleva: D. Polman, A. Ondra, L. Jirásko a L. Hrozová

ALPY EXTEM TEAM sestavený (zatím ze tří) nejlepších českých lezců a horolezců byl dnes (21. 6. 2012) představen na tiskové konferenci v Lokal Bloku na Smíchově. Konference se po boku zástupců vedení společnosti Alpy Ladislava a Ondřeje Jirásko, šéfredaktora časopisu lidé&HORY Daniela Polmana a předsedy ČHS Zdeňka Hrubého zúčastnili dva členové nově vzniklého týmu: Lucka Hrozová a Adam Ondra. Radek Jaroš se omluvil kvůli svým vážným omrzlinám z Annapurny, které tou dobou léčil u moře. 

Lucie Hrozová
Lucie Hrozová

Ani Lucka Hrozová momentálně není fit, když do Lokal Bloku přišla o berlích. Skvělá česká lezkyně prodělala náročnou operaci vazu. „Chodím o berlích už opravdu dlouho. Ještě před operací jsem měla sádru, takže stále trénuji jen ruce. Je pravda, že takhle namakané jsem je snad nikdy neměla, ale už mě to nebaví – chtělo by to změnu,“ dodala Lucka, která vzápětí prozradila i plány na další sezónu: „Ráda bych opět objela kompletní světový pohár v ledolezení a pokusila se o přelez nějakých pěkných drytoolových a mixových cest. Chystám se například i do Tater.“