Potvrzení o pojištění odpovědnosti pro lyžování v Itálii

Potvrzení o pojištění odpovědnosti pro lyžování v Itálii

Od 1.1.2022 platí v Itálii nové nařízení, podle kterého musí mít všichni lyžaři (či snowboardisté) platné pojištění odpovědnosti. Povinnost platí i pro skialpinisty, kteří využívají sjezdovky.

Pojištění (AWS), které je součástí členství v Alpenvereinu, obsahuje také pojištění odpovědnosti. Členové Alpenvereinu si nemusí sjednávat další připojištění odpovědnosti.

Od 2.2. je členům volně k dispozici potvrzení o pojištění odpovědnosti, které připravila rakouská pojišťovna Generali. Potvrzení je platné pouze v případě, že má člen zaplacené členství na rok 2022 a prokáže se platnou průkazkou. Potvrzení může být vyžadováno při koupi skipasů či při kontrole na sjezdovkách.

Formuláře v pdf:

Potvrzení o pojištění odpovědnosti pro členy Alpenvereinu - německá verze
Potvrzení o pojištění odpovědnosti pro členy Alpenvereinu - italská verze

Podmínky pojištění, které je součástí členství v Alpenvereinu, najdete na www.alpenverein.cz/pojisteni.